Sportovní filmy, které máme rádi

Sportovní filmy, které máme rádi

Michael Rodina | Středa 5. 02. 2014 11:08 | Komentáře: Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sportovní filmy, které máme rádi

Social:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Print this pageShare on LinkedIn

Filmy ze sportovního prostředí jsou bezpochyby velikou inspirací jak ve chvílích když jsme nahoře, tak i v těch horších momentech. Následující kousky se vyznačují kvalitním zpracování a skvěle vykresleným sportovním prostředím, které jak víme, není zdaleka tak idylické, jak to může vypadat na hřišti.

Záměrně se vyhýbáme notoricky známým snímkům, jako je Rocky, Never Back Down, nebo třeba Gól.

Vítězové a poražení (Any Given Sunday, 1999)

AnyGivenSundayPecka z prostředí amerického fotbalu, prokládaná záběry ze závodů vozů starého Říma. Film dokumentuje prohnilost nejvyšší americké soutěže, její prolezlost korupcí a přehnané užívání medicinských doplňků. Hlavní hrdina Willie Beamen (Jamie Fox) na hřišti zvrací, později však předvádí neuvěřitelné kousky. Al Pacino v roli trenéra předvádí prvotřídní herecké výkony. Jeho proslov před posledním zápasem se stal kultovní záležitostí.

 

 

Fighter (The Fighter, 2010)

fighter_ver3_xlg

Film o dvou boxujících bratrech, o něco méně idilický, než například Warrior. Starší Dicky (ztvárněný představitelem posledního Batmana, Christianem Balem), který kdysi box vyměnil za zločin a drogy, pomáhá svému mladšímu sourozenci Mickymu (Mark Wahlberg) dosáhnout na titul velterovy váhy. Zajímavým zpestřením je Mickyho hamižná rodinka, která ho na jeho cestě doprovází.

 

Coach Carter (2005)

Coach-Carter-dvd-cover

Příběh basketbalového trenéra Cartera (Samuel L. Jackson), který se rozhodne udělat z týmu namyšlených budižkničemů skvělé hráče a zároveň inteligentní lidi. Aby dosáhnul svého cíle, nedělá mu problém svému týmu dokonce zakázat trénovat. To se nakonec ukáže jako dobře promyšlený tah. Přesto nakonec nedokáže zamezit smrti jednoho ze svých svěřenců.

 

Ali (2001)

aliMuhammad Ali byl bouřlivák. Byl to také jeden z mála sportovců, který dostál svým velkým slovům. Proslul bojem za černochy a vtipnými narážkami na své soupeře. Věděl o tom, že je nejlepší, ještě dříve, než měl možnost o tom přesvědčit ostatní. Sportovní legenda v podání Willa Smithe.

 

 

Hokejový zázrak (Miracle, 2004)

miracle-2004-coverSnímek dokumentující vítězství mladého hokejového týmu Spojených států nad neporazitelným Sovětským svazem na Olympijských hrách v roce 1980.

 

 

 

Autor: Jan Musil – beBIG

Štítky: , ,

Komentáře nejsou povoleny.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ČLÁNKY!

Projekt Hraj zdravý E-kniha Kapitoly ze sportovní kardiologie
Vyhledávání
Online objednávka
Sociální sítě a kontakty
Nejčtenější
Blogy

Marek Opočenský: Odejít na vrcholu? Toť otázka…

14. 02. 2017

Social:Z profesního hlediska je sportovní kariéra specifická v mnoha ohledech. Počínání sportovce je v centru pozornosti zástupu příznivců, kteří očekávají nejvyšší standard výkonnosti v každé myslitelné situaci. Ti přitom zápasí s nelítostnou konkurencí, když řadu soupeřů pohání stejná, ne-li vyšší motivace. To s sebou přináší mimořádný tlak, který je v jejich oboru všudypřítomný.

Prezentace fotbalu - blog

Marek Opočenský: Umění prezentovat fotbal aneb v čem za světem zaostáváme

17. 04. 2014

Social:Rád bych se v několika větách zamyslel nad úrovní fotbalových přenosů na českých obrazovkách. K této myšlence mě přivedlo sledování sobotního šlágru anglické Premier League mezi Liverpoolem a Manchestrem City. Kromě samotného zápasu jsem shlédl i hodinový předzápasový program na britské stanici Sky Sports. A musím konstatovat,

Video ve fotbale, medopsport.cz

Marek Opočenský: Video ve fotbale? Ano, ale…

16. 04. 2014

Social:V poslední době poněkud utichly diskuze na téma zavedení videa ve fotbale. Rozhodně neočekávám, že nadobro. Vzhledem k vrcholící Lize mistrů a blížícímu se světovému šampionátu v Brazílii lze očekávat několik třaskavých momentů, po kterých se opět vyrojí hlasy vyjadřující podporu zavedení videa i v nejpopulárnějším sportu.

Další blogy >>