Vliv alkoholu na sportovce

Vliv alkoholu na sportovce

Michael Rodina | Neděle 2. 02. 2014 14:01 | Komentáře: Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vliv alkoholu na sportovce

Social:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Print this pageShare on LinkedIn

Alkohol je silné diuretikum (diuretikum =  léčivo nebo rostlinná droga navozující zvýšené vylučování vody v moči.), které může způsobovat dehydrataci. V důsledku dehydratace tělo ztrácí svalovou hmotu a chuť k jídlu. S tím mohou přijít další problémy jako např. ztráta síly, výkonnosti nebo větší náklonnost ke zranění.

alkohol, autor: RayNata

alkohol, autor: RayNata

Při konzumaci alkoholu ve větší míře může dojít ke snížení testosteronu v těle. Důsledkem může být snížení agresivity, svalové hmoty, zvýšení doby regenerace svalů a celkově ke snížení sportovní výkonnosti. Dlouhodobé užívání může způsobit vážné zdravotní potíže. Počínaje nárůstem tuku v těle, ztrátou výkonnosti, odumíráním mozkových buněk, nebo dokonce i smrtí.

Zdroj: The University Health Center

 

Štítky:

Komentáře nejsou povoleny.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ČLÁNKY!

Projekt Hraj zdravý E-kniha Kapitoly ze sportovní kardiologie
Vyhledávání
Online objednávka
Sociální sítě a kontakty
Nejčtenější
Blogy

Marek Opočenský: Odejít na vrcholu? Toť otázka…

14. 02. 2017

Social:Z profesního hlediska je sportovní kariéra specifická v mnoha ohledech. Počínání sportovce je v centru pozornosti zástupu příznivců, kteří očekávají nejvyšší standard výkonnosti v každé myslitelné situaci. Ti přitom zápasí s nelítostnou konkurencí, když řadu soupeřů pohání stejná, ne-li vyšší motivace. To s sebou přináší mimořádný tlak, který je v jejich oboru všudypřítomný.

Prezentace fotbalu - blog

Marek Opočenský: Umění prezentovat fotbal aneb v čem za světem zaostáváme

17. 04. 2014

Social:Rád bych se v několika větách zamyslel nad úrovní fotbalových přenosů na českých obrazovkách. K této myšlence mě přivedlo sledování sobotního šlágru anglické Premier League mezi Liverpoolem a Manchestrem City. Kromě samotného zápasu jsem shlédl i hodinový předzápasový program na britské stanici Sky Sports. A musím konstatovat,

Video ve fotbale, medopsport.cz

Marek Opočenský: Video ve fotbale? Ano, ale…

16. 04. 2014

Social:V poslední době poněkud utichly diskuze na téma zavedení videa ve fotbale. Rozhodně neočekávám, že nadobro. Vzhledem k vrcholící Lize mistrů a blížícímu se světovému šampionátu v Brazílii lze očekávat několik třaskavých momentů, po kterých se opět vyrojí hlasy vyjadřující podporu zavedení videa i v nejpopulárnějším sportu.

Další blogy >>