FIFA World Cup 2014: Goal-line technology

FIFA World Cup 2014: Goal-line technology

Michael Rodina | Čtvrtek 29. 05. 2014 14:16 | Komentáře: Komentáře nejsou povolené u textu s názvem FIFA World Cup 2014: Goal-line technology

Social:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Print this pageShare on LinkedIn

V poslední době se hodně mluví o možnosti videorozhodčího při fotbalových utkáních (přečtěte si také Video ve fotbale? Ano, ale). Již za 14 dní vypukne jedna z největších sportovních akcí tohoto roku, která bude ostře sledována celým fotbalovým světem, a to FIFA WORLD CUP 2014 v Brazílii.

Aby se předešlo jakýmkoliv spekulacím v nepřehledných brankových situacích, FIFA se rozhodla použít novou technologii, která pomůže rozhodčím poznat, jestli míč přešel brankovou čáru celým objemem. Jedná se o technologii Goal-line technology (GLT).

Adidas Brazuca,autor: ИЛЬЯ ХОХЛОВ, wikiemedia

Adidas Brazuca,autor: ИЛЬЯ ХОХЛОВ

GLT je vybaveno 14 high-speed kamerami, které jsou rozmístěné okolo hrací plochy. Na každou z branek tedy dohlíží 7 kamer, které neustále zachycují pozici míče a automaticky ho zakreslujíí do 3D modelu. Pokud míč přejde brankovou čáru, ihned se rozhodčímu na speciálních hodinkách objeví nápis “GOAL!”

Instalace a testování těchto zařízení proběhla na všech 12 stadiónech a ve všech 68 testech bylo zařízení přesné. FIFA se rozhodla všem fanouškům nechat nahlédnout na všechny přípravy okolo GLT v tomto videu.

[poll id=”5″]

Autor: Michael Rodina 

zdroj: oficiální stránky FIFA

Štítky: ,

Komentáře nejsou povoleny.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ČLÁNKY!

Zlatá "meteoritová" medaile
Po olympiádě je na řadě paralympiáda!
KNIHA: Novak Djokovič - Naservírujte si vítězství
Amarant - plodina třetího tisíciletí
Zdravá potravina a přehled "éček"
Projekt Hraj zdravý E-kniha Kapitoly ze sportovní kardiologie
Vyhledávání
Online objednávka
Sociální sítě a kontakty
Nejčtenější
Blogy

Marek Opočenský: Odejít na vrcholu? Toť otázka…

14. 02. 2017

Social:Z profesního hlediska je sportovní kariéra specifická v mnoha ohledech. Počínání sportovce je v centru pozornosti zástupu příznivců, kteří očekávají nejvyšší standard výkonnosti v každé myslitelné situaci. Ti přitom zápasí s nelítostnou konkurencí, když řadu soupeřů pohání stejná, ne-li vyšší motivace. To s sebou přináší mimořádný tlak, který je v jejich oboru všudypřítomný.

Prezentace fotbalu - blog

Marek Opočenský: Umění prezentovat fotbal aneb v čem za světem zaostáváme

17. 04. 2014

Social:Rád bych se v několika větách zamyslel nad úrovní fotbalových přenosů na českých obrazovkách. K této myšlence mě přivedlo sledování sobotního šlágru anglické Premier League mezi Liverpoolem a Manchestrem City. Kromě samotného zápasu jsem shlédl i hodinový předzápasový program na britské stanici Sky Sports. A musím konstatovat,

Video ve fotbale, medopsport.cz

Marek Opočenský: Video ve fotbale? Ano, ale…

16. 04. 2014

Social:V poslední době poněkud utichly diskuze na téma zavedení videa ve fotbale. Rozhodně neočekávám, že nadobro. Vzhledem k vrcholící Lize mistrů a blížícímu se světovému šampionátu v Brazílii lze očekávat několik třaskavých momentů, po kterých se opět vyrojí hlasy vyjadřující podporu zavedení videa i v nejpopulárnějším sportu.

Další blogy >>