Kinesiotaping

Michael Rodina | Čtvrtek 20. 03. 2014 13:34 | Komentáře: Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kinesiotaping

Social:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Print this pageShare on LinkedIn

Čím dál tím více používanější metoda léčby zranění nebo podpory svalů a lymfatické soustavy ve sportu. V dnešní době se s ní můžeme setkat u jakéhokoliv sportu a je jedno jestli je to sport amatérský nebo profesionální.

Aplikovaný kinesiotape na koleno.

Aplikovaný kinesiotape na koleno.

Aplikace kinesiotejpu je cenově nenáročná věc, na první pohled velmi jednoduchá na aplikaci, ale ne vždy to tak musí být.

Funkce bavlněné natahovací pásky spočívá v tom, že se lepí na danou část, která je v protažení (kůže se napne). To má za následek to, že při klidové poloze se kůže opět stáhne a páska způsobí zvrásnění. Díky tomu se pod kůží zvětší intersticiální prostor a zvýší se tak proudění lymfy a krve, sníží se tlak na cévy, což urychluje dobu hojení.

Při aplikaci tejpu je potřeba dávat pozor na několik věcí. Část těla, na kterou chceme tejp aplikovat by měla být v protažení (ne přes bolest). Dále pozor na směr lepení, u každé techniky to může být jinak. Při tejpování svalů se páska lepí od úponu k začátku svalu, případně od začátku svalu směrem k úponu, podle použité techniky. Další ovlivňující parametr je napětí pásky. U svalových technik se páska pokládá nebo napíná do 20%. Opět se volí natažení pásky podle vybrané techniky. 100% protažení se používá například pro usnadnění pohybu nebo zvýšení stimulace v oblasti vazu.

Štítky: , ,

Komentáře nejsou povoleny.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ČLÁNKY!

Svalová síla u mladých mužů a předčasná úmrtí
Další cenný kov cinká!
Jágrův 1000. gól v kariéře
Alter G - Antigravitační chodník
Amarant - plodina třetího tisíciletí
Projekt Hraj zdravý E-kniha Kapitoly ze sportovní kardiologie
Vyhledávání
Online objednávka
Sociální sítě a kontakty
Nejčtenější
Blogy

Marek Opočenský: Odejít na vrcholu? Toť otázka…

14. 02. 2017

Social:Z profesního hlediska je sportovní kariéra specifická v mnoha ohledech. Počínání sportovce je v centru pozornosti zástupu příznivců, kteří očekávají nejvyšší standard výkonnosti v každé myslitelné situaci. Ti přitom zápasí s nelítostnou konkurencí, když řadu soupeřů pohání stejná, ne-li vyšší motivace. To s sebou přináší mimořádný tlak, který je v jejich oboru všudypřítomný.

Prezentace fotbalu - blog

Marek Opočenský: Umění prezentovat fotbal aneb v čem za světem zaostáváme

17. 04. 2014

Social:Rád bych se v několika větách zamyslel nad úrovní fotbalových přenosů na českých obrazovkách. K této myšlence mě přivedlo sledování sobotního šlágru anglické Premier League mezi Liverpoolem a Manchestrem City. Kromě samotného zápasu jsem shlédl i hodinový předzápasový program na britské stanici Sky Sports. A musím konstatovat,

Video ve fotbale, medopsport.cz

Marek Opočenský: Video ve fotbale? Ano, ale…

16. 04. 2014

Social:V poslední době poněkud utichly diskuze na téma zavedení videa ve fotbale. Rozhodně neočekávám, že nadobro. Vzhledem k vrcholící Lize mistrů a blížícímu se světovému šampionátu v Brazílii lze očekávat několik třaskavých momentů, po kterých se opět vyrojí hlasy vyjadřující podporu zavedení videa i v nejpopulárnějším sportu.

Další blogy >>