Po olympiádě je na řadě paralympiáda!

Po olympiádě je na řadě paralympiáda!

Michael Rodina | Pátek 28. 02. 2014 12:21 | Komentáře: Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Po olympiádě je na řadě paralympiáda!

Social:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Print this pageShare on LinkedIn

Již za týden se v Soči opět rozjede boj o nejlepší výsledky a cenné kovy. Po olympiádě jsou na řadě 11. zimní paralympijské hry, které se konají od 7. do 16. března 2014. V nich se zúčastní celkem 44 zemí. Paralympionici budou soupeřit celkem v 72 disciplínách v 5 různých sportech (biatlon, běh na lyžích, curling, sledge hokej a alpské lyžování).

Za Českou republiku je do boje vyslána 37 členná výprava, ve které je 18 sportovců, zbytek tvoří fyzioterapeuti, trenéři, kustodi a vedoucí členové výpravy. Za ČR jsou nominování:

Patrik Hetmer (alpské lyžování – slalom, obří slalom)
Miroslav Máčala (alpské lyžování – trasér Patrika Hetmera)
Oldřich Jelínek (alpské lyžování – slalom, obří slalom, super-G, superkombinace)
Stanislav Loska (alpské lyžování – slalom, obří slalom)
Tomáš Vaverka (snowboardcross)
Sledge hokejisté ve složení Jiří Berger, Erik Fojtík, Michal Geier, Zdeněk Hábl, Miroslav Hrbek, Libor Hulín, Zdeněk Krupička, Pavel Kubeš, Tomáš Kvoch, David Motyčka, David Palát, Jiří Raul, Zdeněk Šafránek, Michal Vápenka

Užitečné odkazy: paralympic.cz, Sochi2014.com

Štítky: ,

Komentáře nejsou povoleny.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ČLÁNKY!

Fair play (2014)
Kinesiotaping
VIDEO: Bodyweight Workout
FIFA World Cup 2014: Goal-line technology
Merlík čilský neboli quinoa
Projekt Hraj zdravý E-kniha Kapitoly ze sportovní kardiologie
Vyhledávání
Online objednávka
Sociální sítě a kontakty
Nejčtenější
Blogy

Marek Opočenský: Odejít na vrcholu? Toť otázka…

14. 02. 2017

Social:Z profesního hlediska je sportovní kariéra specifická v mnoha ohledech. Počínání sportovce je v centru pozornosti zástupu příznivců, kteří očekávají nejvyšší standard výkonnosti v každé myslitelné situaci. Ti přitom zápasí s nelítostnou konkurencí, když řadu soupeřů pohání stejná, ne-li vyšší motivace. To s sebou přináší mimořádný tlak, který je v jejich oboru všudypřítomný.

Prezentace fotbalu - blog

Marek Opočenský: Umění prezentovat fotbal aneb v čem za světem zaostáváme

17. 04. 2014

Social:Rád bych se v několika větách zamyslel nad úrovní fotbalových přenosů na českých obrazovkách. K této myšlence mě přivedlo sledování sobotního šlágru anglické Premier League mezi Liverpoolem a Manchestrem City. Kromě samotného zápasu jsem shlédl i hodinový předzápasový program na britské stanici Sky Sports. A musím konstatovat,

Video ve fotbale, medopsport.cz

Marek Opočenský: Video ve fotbale? Ano, ale…

16. 04. 2014

Social:V poslední době poněkud utichly diskuze na téma zavedení videa ve fotbale. Rozhodně neočekávám, že nadobro. Vzhledem k vrcholící Lize mistrů a blížícímu se světovému šampionátu v Brazílii lze očekávat několik třaskavých momentů, po kterých se opět vyrojí hlasy vyjadřující podporu zavedení videa i v nejpopulárnějším sportu.

Další blogy >>