Zlatá “meteoritová” medaile

Zlatá “meteoritová” medaile

Michael Rodina | Čtvrtek 20. 02. 2014 16:49 | Komentáře: Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zlatá “meteoritová” medaile

Social:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Print this pageShare on LinkedIn

Olympionici, kteří vyhráli své závody 15. února dostanou své medaile “vylepšené”. Přesně tento den se totiž slavilo první výročí pádu meteoritu v Čeljabinsku. 

Soči 2014, ZOH

Soči 2014, ZOH

Olympijští vítězové tedy obdrží své zlaté medaile s fragmenty meteoritu a předá jim je starosta Čeljabinsku, Vadim Yermolaev. Bylo vyrobeno pouze 50 medailí, z toho 11 jich putuje do Soči. Deset jich bude předáno sportovcům, kteří vyhráli svou disciplínu právě 15.2. a jedna zůstane v Olympijském parku Soči vystavená jako exponát. Zbylé medaile budou vystaveny v regionálním muzeu v Čeljabinsku nebo prodány do soukromých sbírek. Informoval o tom ruský deník pravda.ru.

 

 

 

 

Štítky: , ,

Komentáře nejsou povoleny.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ČLÁNKY!

Přispívají sportovní nápoje k lepším výkonům sportovců?
První česká medaile!
Fair play (2014)
VIDEO: Bodyweight Workout
VIDEO: Fair play ve sportu
Projekt Hraj zdravý E-kniha Kapitoly ze sportovní kardiologie
Vyhledávání
Online objednávka
Sociální sítě a kontakty
Nejčtenější
Blogy

Marek Opočenský: Odejít na vrcholu? Toť otázka…

14. 02. 2017

Social:Z profesního hlediska je sportovní kariéra specifická v mnoha ohledech. Počínání sportovce je v centru pozornosti zástupu příznivců, kteří očekávají nejvyšší standard výkonnosti v každé myslitelné situaci. Ti přitom zápasí s nelítostnou konkurencí, když řadu soupeřů pohání stejná, ne-li vyšší motivace. To s sebou přináší mimořádný tlak, který je v jejich oboru všudypřítomný.

Prezentace fotbalu - blog

Marek Opočenský: Umění prezentovat fotbal aneb v čem za světem zaostáváme

17. 04. 2014

Social:Rád bych se v několika větách zamyslel nad úrovní fotbalových přenosů na českých obrazovkách. K této myšlence mě přivedlo sledování sobotního šlágru anglické Premier League mezi Liverpoolem a Manchestrem City. Kromě samotného zápasu jsem shlédl i hodinový předzápasový program na britské stanici Sky Sports. A musím konstatovat,

Video ve fotbale, medopsport.cz

Marek Opočenský: Video ve fotbale? Ano, ale…

16. 04. 2014

Social:V poslední době poněkud utichly diskuze na téma zavedení videa ve fotbale. Rozhodně neočekávám, že nadobro. Vzhledem k vrcholící Lize mistrů a blížícímu se světovému šampionátu v Brazílii lze očekávat několik třaskavých momentů, po kterých se opět vyrojí hlasy vyjadřující podporu zavedení videa i v nejpopulárnějším sportu.

Další blogy >>