ZOH v Soči minulostí

ZOH v Soči minulostí

Michael Rodina | Pondělí 24. 02. 2014 12:34 | Komentáře: Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ZOH v Soči minulostí

Social:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Print this pageShare on LinkedIn

Zimní olympijské hry v Soči už jsou za námi a tady je malé ohlédnutí v číslech.

První sadu medailí dostali snowboardisté v disciplíně slopestyle. Na 1. místě Sage Kotsenburg, na 2. místě Staale Sandbech a na 3. místě Mark McMorris. Poslední obdržená medaile her byla pro vítěze hokejového turnaje – Kanady. Celkem bylo rozdáno 98 sad medailí a bojovalo o ně 88 zemí. V žebříčku medailí podle zemí se nejlépe umístilo Rusko, Norsko a Kanada.

Přehled medaili Soči (podle počtu zlatých)

Přehled medaili Soči (podle počtu zlatých)

Mezi jednotlivci si nejlépe vedl Ruský závodník short tracku Victor An, když získal 3 zlaté medaile a 1 bronzovou. Za ním se 3 zlatými Norka Marit Bjoergenová a Darya Domrachevová. Zajímavé je také číslo 23, které značí počet medailí, které získalo Nizozemsko v rychlobruslení. Nizozemci ovládli rychlobruslení ziskem 8 zlatých, 7 stříbrných a 8 bronzových medailí.

Ani Česká republika si nevedla špatně. Získali jsme celkem 8 medailí. Dvě zlaté zásluhou Martiny Sáblíkové a Evy Samkové, čtyři stříbrné zařídil Ondřej Moravec, Martina Sáblíková, Gabriela Soukalová a smíšená biatlonová štafeta ve složení Moravec, Soukalová, Soukup, Vítková. O bronzové medaile se postarali Ondřej Moravec a Jaroslav Soukup. Čechům se nejvíce dařilo v biatlonu, kde získali celkem 5 medailí.

 

Ostatní čeští sportovci si také nevedli špatně, zde je výpis nejlepších českých výsledků.

Kompletní výsledky naleznete ZDE

Češi v akci, Soči 2014

Češi v akci, Soči 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejdražší zimní olympijské hry v historii byly ukončeny 23. února 2014 a olympijský oheň pokračuje do jihokorejského Pchjongčchang, kde se v roce 2018 uskuteční již 23. zimní olympijské hry.

Štítky: ,

Komentáře nejsou povoleny.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ČLÁNKY!

Svalová síla u mladých mužů a předčasná úmrtí
Olympijský oheň zažehnut!
Medailová středa!
Wheatgrass - vitamínová bomba!
Zdravá potravina a přehled "éček"
Projekt Hraj zdravý E-kniha Kapitoly ze sportovní kardiologie
Vyhledávání
Online objednávka
Sociální sítě a kontakty
Nejčtenější
Blogy

Marek Opočenský: Odejít na vrcholu? Toť otázka…

14. 02. 2017

Social:Z profesního hlediska je sportovní kariéra specifická v mnoha ohledech. Počínání sportovce je v centru pozornosti zástupu příznivců, kteří očekávají nejvyšší standard výkonnosti v každé myslitelné situaci. Ti přitom zápasí s nelítostnou konkurencí, když řadu soupeřů pohání stejná, ne-li vyšší motivace. To s sebou přináší mimořádný tlak, který je v jejich oboru všudypřítomný.

Prezentace fotbalu - blog

Marek Opočenský: Umění prezentovat fotbal aneb v čem za světem zaostáváme

17. 04. 2014

Social:Rád bych se v několika větách zamyslel nad úrovní fotbalových přenosů na českých obrazovkách. K této myšlence mě přivedlo sledování sobotního šlágru anglické Premier League mezi Liverpoolem a Manchestrem City. Kromě samotného zápasu jsem shlédl i hodinový předzápasový program na britské stanici Sky Sports. A musím konstatovat,

Video ve fotbale, medopsport.cz

Marek Opočenský: Video ve fotbale? Ano, ale…

16. 04. 2014

Social:V poslední době poněkud utichly diskuze na téma zavedení videa ve fotbale. Rozhodně neočekávám, že nadobro. Vzhledem k vrcholící Lize mistrů a blížícímu se světovému šampionátu v Brazílii lze očekávat několik třaskavých momentů, po kterých se opět vyrojí hlasy vyjadřující podporu zavedení videa i v nejpopulárnějším sportu.

Další blogy >>