Jablko pro zdraví

Jablko pro zdraví

Michael Rodina | Sobota 7. 02. 2015 18:29 | Komentáře: Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jablko pro zdraví

Social:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Print this pageShare on LinkedIn

Ovoce by mělo mít místo v našich jídelníčcích každý den. Určitě bychom neměli zapomínat na jablko, které obsahuje velké množství užitečných látek.  

Ilustrační foto: "Jablko pro zdraví"; autor: Fir0002

Ilustrační foto: “Jablko pro zdraví”; autor: Fir0002

Z minerálních látek obsahuje draslík, hořčík, vápník, železo, fosfor, mangan, pektin. Dále obsahuje vitamín C a vlákninu. Nejlépe bychom ho měli konzumovat se slupkou, protože významný podíl těchto látek je obsažený právě ve slupce. Je také dobrým antioxidantem, který nám pomáhá proti vzniku rakovinných buněk v těle. Podobně jako další ovoce a zelenina posiluje imunitní systém a srdce. Kromě toho pomáhá snížit krevní tlak a hladinu cholesterolu, stabilizovat hladinu cukru v krvi.

Může pomoci i při zácpě nebo naopak při průjmu. Pokud máme zácpu, doporučuje se jíst 2 jablka (nejlépe se slupkou) denně, která pomůžou k rychlejšímu vylučováním nestrávených zbytků a zředí stolici. Naopak proti průjmu se doporučuje jablka nastrouhat a po malých dávkách pojídat celý den.

Autor: Michael Rodina

Štítky: ,

Komentáře nejsou povoleny.

LÍBIL SE VÁM ČLÁNEK? PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ČLÁNKY!

Jaromír Jágr stále na vrcholu!
Soukalová se dočkala stupně vítězů!
Medailová středa!
Petr Nedvěd ohlásil konec kariéry
KNIHA: Novak Djokovič - Naservírujte si vítězství
Projekt Hraj zdravý E-kniha Kapitoly ze sportovní kardiologie
Vyhledávání
Online objednávka
Sociální sítě a kontakty
Nejčtenější
Blogy

Marek Opočenský: Odejít na vrcholu? Toť otázka…

14. 02. 2017

Social:Z profesního hlediska je sportovní kariéra specifická v mnoha ohledech. Počínání sportovce je v centru pozornosti zástupu příznivců, kteří očekávají nejvyšší standard výkonnosti v každé myslitelné situaci. Ti přitom zápasí s nelítostnou konkurencí, když řadu soupeřů pohání stejná, ne-li vyšší motivace. To s sebou přináší mimořádný tlak, který je v jejich oboru všudypřítomný.

Prezentace fotbalu - blog

Marek Opočenský: Umění prezentovat fotbal aneb v čem za světem zaostáváme

17. 04. 2014

Social:Rád bych se v několika větách zamyslel nad úrovní fotbalových přenosů na českých obrazovkách. K této myšlence mě přivedlo sledování sobotního šlágru anglické Premier League mezi Liverpoolem a Manchestrem City. Kromě samotného zápasu jsem shlédl i hodinový předzápasový program na britské stanici Sky Sports. A musím konstatovat,

Video ve fotbale, medopsport.cz

Marek Opočenský: Video ve fotbale? Ano, ale…

16. 04. 2014

Social:V poslední době poněkud utichly diskuze na téma zavedení videa ve fotbale. Rozhodně neočekávám, že nadobro. Vzhledem k vrcholící Lize mistrů a blížícímu se světovému šampionátu v Brazílii lze očekávat několik třaskavých momentů, po kterých se opět vyrojí hlasy vyjadřující podporu zavedení videa i v nejpopulárnějším sportu.

Další blogy >>